top of page
Поиск
  • mazhugaanastasia

5 ПРИЧИН ВИКОРИСТАННЯ РІШЕНЬ КОРПОРАТИВНОГО КЛАСУ (Калбазов Д.)


Часто в роботі зіштовхуюсь з ситуаціями, коли в компаніях з великими мережами, складними ІТ сервісами використовують системи управління та моніторингу розгорнутими працівниками по власній ініціативі. Тобто, в ІТ відділі для управління обладнанням, резервування конфігурацій, збору логів чи автоматизації використовують скріпти чи програми власної розробки, працівниками підрозділу. Часто, про використання таких рішень менеджмент компанії навіть не знають. У складніших випадках – спеціаліст, який розробляв рішення давно звільнився, а всі його наступники використовують систему «бо так було завжди».

Простими прикладами рішень власної розробки є програми для автоматизованого збору інформації чи налаштування обладнання, скріпти управління доступом, системи управління правилами безпеки на фаєрволах чи серверах, скріпти резервного копіювання, збору та обробки логів та багато інших. Більш складними рішеннями власної розробки можуть бути системи моніторингу, контакт-центру, CRM, біллінгу та інші.

Чому програми власної розробки не можуть використовуватись в якості корпоративних рішень, а вартість рішень корпоративного класу не доцільно порівнювати із рішеннями власної розробки:


1. Документація. Корпоративне рішення документоване, на відміну від власних розробок. Є можливість ознайомитись із інструкцією із експлуатації, налаштування, інсталяції та загальною архітектурою рішення. На відміну від власних розробок, коли працівник банально не має часу для системного документування продукту.


2. Оновлення. Корпоративне рішення має життєвий цикл: вихід нових функцій, розвитку та удосконалення функціональності. Власні розробки, в кращому випадку, розвиваються поки інженеру розробнику не набридне.
3. Безпека. Рівень безпеки корпоративних рішень забезпечується рядом факторів, починаючи від системності та документації процесу розробки коду, закінчуючи підтримкою та постійним оновленням елементів захисту системи, захисту протоколів та АРІ. Власні рішення ніяким чином не гарантують і як правило не передбачають елементів безпеки.

4. Продуктивність. Як правило, рішення корпоративного класу забезпечують в 10-ки разів більшу продуктивність а ніж рішення власного виробництва. Це виражається в можливості швидкодії та виконання завдань, оперативної взаємодії із системою.


5. Інтеграція. Можливості для інтеграції у систем корпоративного класу значно ширша як з точки зору вибору методів інтеграції (АРІ, протоколи, база) так і продуктивності обміну даними (швидкість транзакцій, кількість ефективних параметрів).6. Налаштуванням. При розробці рішень корпоративного класу намагаються максимально централізувати налаштування параметрів, доступів, резервних копій в той час, взаємодія побудована по принципу «одного вікна». Натомість власні розробки не володіють такими характеристиками. Різні операції виконуються різними інструментами, що нормально для невеликого масштабу задач.

Вартість власної розробки дуже низька. Як правило це вартість робочого часу ІТ спеціаліста протягом декількох місяців, при чому при сумісництві із основними обов’язками. Орієнтовна вартість такої роботи 5 – 10k USD. При порівнянні вартості рішення власної розробки з рішеннями корпоративного класу часто упускають такі фактори:

Час. Як правило власні рішення вистраждані інженерами протягом багатьох років експлуатації обладнання чи ПО. Через слабке документування, як правило сам інженер-розробник не буде в змозі в короткий термін продублювати власне рішення в тій-ж конфігурації

Якість. Корпоративні рішення забезпечують якість, хоча б на мінімальному рівні завдяки систематизації процесу розробки. Власні рішення звертають увагу на якість коду по залишковому принципу (або якщо ІТ-інженер вирішив стати програмістом)
Підтримка. Якщо власне рішення перестане працювати або в нього виявить серйозний програмний дефект (баг) – ніякої відповідальності за працездатність рішення від інженера. На відміну від корпоративних рішень, які забезпечують оновлення, підтримку та гарантують якість штрафними санкціями.


Якщо врахувати всі фактори, вартість розробки рішення корпоративного класу, порівняно із власною розробкою, за умов однакової функціональності, виросте мінімум в 10-ки разів.

7 просмотров0 комментариев

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page